Proszę czekać...
zamknij
Płacę w terminie

Konto osobiste - korzyści z jego posiadania

Konto osobiste to wielkie udogodnienie. Każdy, kto w pełni poznał jego zalety, bez wątpienia będzie uważał dokładnie tak samo. O najważniejszej zalecie konta wiedza wszyscy. Jest nim szansa bezpiecznego przechowywania pieniędzy. Posiadając konto nie musimy trzymać gotówki w domu, a więc ewentualna kradzież nie jest możliwa. Owszem, istnieje możliwość kradzieży pieniędzy z banku. Dzieje się tak w przypadku, gdy złodziej dostanie się na nasze konto na przykład poprzez Internet, jednak nic się nie dzieje bez przyczyny – złodziej sam się na konto  nie włamie – zawsze potrzebny jest nasz błąd, na przykład podanie hasła dostępu.Konto osobiste to nie tylko nowoczesna wersja skarpety, w której można trzymać pieniądze. To przede wszystkim łatwość dysponowania gotówką. Można ją wypłacić w bankomatach, które można znaleźć w każdym mieście świata, można również ich nie wypłacać, a wszelkie transakcje przeprowadzać bezgotówkowo. Każdy praktycznie sklep posiada terminal, dzięki któremu nawet za drobne zakupy może zapłacić kartą. 

Czy konto osobiste ma jakieś wady?


Podstawowymi wadami konta osobistego są koszty jego prowadzenia. Należy dodać – coraz mniejsze koszty. Jeszcze kilka lat temu można było znaleźć konta, których prowadzenie kosztowało ponad kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Dziś to praktycznie nierealne. Konta osobiste czasami kosztują, ale z reguły koszt nie przekracza kilku złotych. Często jest inaczej. Przy spełnieniu określonych warunków, konta są po prostu darmowe – nie ma potrzeby płacenia za kartę, za prowadzenie konta, za cokolwiek. 

Podsumowując – warto zdecydować się na założenie konta osobistego. Takie konto to same zalety i trochę wad, które tak naprawdę nie mają większego znaczenia. Założenie konta jest w dzisiejszych czasach po prostu formalnością. Można to w ciągu kilku minut zrobić w siedzibie banku, można oto założyć przez Internet, można również przez telefon. Nie ma problemu z dotarciem do ofert wielu banków, dlatego wybór najlepszego konta nie jest żadnym problemem. 

Zamiast gromadzenia pieniędzy w szufladzie, warto zdecydować się na konto. Takie rozwiązanie to udogodnienie. Zakładając konto przekonamy się o tym bardzo szybko, a oszczędzony dzięki posiadaniu kota czas i oszczędzone pieniądze to coś, co z pewnością docenimy.